مشخصات کارتن

مشخصات کارتن

مشخصات کارتن به طور کلی به مشخصات ورق کارتن سازنده ی کارتن بر می گردد. چرا که جنس ، ساختار و تعداد لایه های یک کارتن تماما به ورق کارتن آن بستگی دارد. ورق کارتن ها نیز همان طور که به دفعات در مقالات قبل توضیح داده شده است در درجه ی اول از نظر جنس به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند. جنس ورق کارتن که در واقع بخشی از مشخصات کارتن محسوب می شود نیز بستگی به مواد اولیه به کار رفته در ساخت ورق کارتن ها دارد. پس از آن نیز از نظر ساختاری و تعداد لایه ها به چند دسته تقسم می شوند. منظور از ساختار در واقع نوع لاینر ها و فلوت های ورق کارتن هستند. در خصوص تعداد لایه ها نیز باید بدانید که پرکاربرد ترین کارتن ها ، کارتن سه لایه و پنج لایه می باشند. و تعداد لایه ها برابر است با میزان مقاومت و استحکام کارتن. در آخر وجود و یا عدم وجود چاپ روی کارتن و نوع آن از مشخصات کارت محسوب می شود.

مشخصات کارتن

قیمت ورق کارتن 5 لایه

برای استعلام جدید ترین قیمت ورق کارتن 5 لایه می توانید با یکی از شماره های درج شده در بخش تماس با ما داخل سایت تماس حاصل کنید. همان طور که در ابتدای مطلب توضیح داده شد ، یکی از مشخصات کارتن ، تعداد لایه های آن است که عاملی تعیین کننده در قیمت نهایی کارتن نیز محسوب می شود. به همین دلیل قیمت ورق کارتن 5 لایه در قیمت کارتن 5 لایه نیز موثر است. همان طور که می داند برای استعلام قیمت به روز بهترین کار تماس با شرکت کارا کارتن است اما به طور کلی باید بدانید که قیمت ورق کارتن 5 لایه از قیمت ورق کارتن 3 لایه و سینگل بیشتر می باشد.

قیمت ورق کارتن سه لایه

قیمت ورق کارتن سه لایه نیز همانند قیمت ورق کارتن 5 لایه در قیمت نهایی کارتن موثر بوده و تعداد لایه های آن از مهم ترین مشخصات کارتن محسوب می شود. شرکت کارا کارتن علاوه بر تولید و فروش انواع کارتن ، به فروش انواع ورق کارتن نیز با مناسب ترین قیمت و بالا ترین کیفیت می پردازد. لازم به ذکر است که ورق کارتن سه لایه از پرکاربرد ترین ورق کارتن ها می باشد که از آن در ساخت انواع کارتن میوه ، کارتن لمینتی ، کارتن بسته بندی ، کارتن اسباب کشی و… استفاده می شود.

قیمت ورق کارتن سه لایه

کارتن سه لایه و پنج لایه

همان طور که گفتیم از مهمترین مشخصات کارتن ، تعداد لایه های آن می باشد. در مقایسه ی مارتن سه لایه و پنج لایه باد گفت که از نظر ساختاری ، کارتن های پنج لایه ضخیم تر هستند و به همین دلیل نیز از مقاومت بیشتری در برابر رطوبت ، ضربه و … برخوردارند. اما در مقابل کارتن های سه لایه نیز با وجود کاربرد های بسیار زیادی که دارند از قیمت مناسب تری نسبت به کارتن های پنج لایه برخوردار بوده و از نظر مقاومت و استحکام نیز در رده ی میانی قرار دارند.

انواع کاغذ کارتن

همان طور که قبل تر اشاره کردیم یکی دیگر از مشخصات کارتن ، جنس آن است که به مواد اولیه به کار رفته در تولید کارتن بستگی دارد. یکی از مواد اولیه هماد کاغذ کارتن است جنس آن می تواند از ضایعات ، کرافت ، کاغد خود چاپ ، کاغذ گلاسه و … باشد. هر کدام از انواع این کاغذ ها در ساخت یکی از انواع کارتن ها استفاده می شوند که هرکدام دارای کاربرد های مخصوص به خود هستند. از نظر قیمت کارتن نیز باید بعد از مشخص شدن تمامی مشخصات کارتن با تماس با شرکت کارا کارتن اقدام به استعلام قیمت به روز کارتن مورد نظر کنید.

انواع کاغذ کارتن

کاغذ کرافت چیست

نوع کاغذ کارتن از مشخصات کارت محسوب می شود. کاغذ کرافت نوعی کاغد است که در واقع از خمیر شیمیایی کاغد که طی فرایند کرافت تولید می شود. این کاغذ به دلیل داشتن مقاومت بالا در برابر پارگی و قدرت و دوام بالا ، از پرکاربرد ترین نوع کاغذ در صنعت کارتن سازی محسوب می شود. لازم به ذکر است که لیگنین این نوع کاغد به نسبت کارتن ها دیگر پایین تر بوده که همین موضوع باعث می شود تا مقاومت مکانیکی بیشتری داشته باشد.

کارتن 5 لایه

کارتن 5 لایه | کارتن پنج لایه یکی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین کارتن ها برای بسته بندی و حمل اشیاء  سنگین و حساس ( از نظر شکستنی بودن ) می باشد. این نوع کارتن با استفاده از ورق کارتن 5 لایه ساخته می شود و وجود یا عدم وجود چاپ ( که ابن مورد هم از مشخصات کارتن محسوب می شود) بر روی آن بستگی به سفارش مشتری دارد. انواع چاپ های پرکاربرد در کارتن سازی اعم اند از چاپ لمینتی و چاپ فلکسو که از نظر قیمتی ، چاپ فلکسو قیمت مناسب تری دارد اما از نظر ظرافت و کیفیت چاپ لمینتی بهتر است که به مراتب قیمت بالاتری نیز نسبت به بقیه انواع چاپ دارد.

کارتن چاپی به دسته ای از کارتن ها گفته می شود که طراحی و متون، مستقیما روی لایه خارجی آن چاپ می گردد.
این کارتن ها بسته به مورد استفاده، طراحی قالب و مشخصات محصول داخل آن می توانند از 3 یا 5 لایه تشکیل شده باشند که در بازار به کارتن های “سه لا” و “پنج لا” شناخته می شوند.
وظیفه اصلی کارتن چاپی به شرح زیر است:
تسهیل فرآیند جابجایی محصول
انبارش حداکثری محصولات در فضاهای محدود
حفاظت از محصول در هنگام جابه‌جایی و در مقابل صدمات ناشی از عوامل آسیب‌زا ، مانند رطوبت ، گرد‌ و‌ غبار ، ضربات فیزیکی و …
شرکت کارا كارتن در کنار شماست تا سفارش کارتن چاپی را با آسودگی خاطر انجام دهید.

کارتن 5 لایه

تولید ورق کارتن سه لایه

 

کارتن سازی

شرکت کارا کارتن فعالیت خود را از سال 1378 در صنعت بسته بندی ( کارتن سازی و ورق سازی)  آغاز کرد با گذشت زمان و کسب تجربه و دانش در این زمینه در آبان ماه سال 1378 کارخانه خود را در بزرگترین شهرک صنعتی کشور در شهرک صنعتی شمس آباد تاسیس کرد تا علاوه بر خدمات مشاوره ای و ازمایشگاهی و تولید هر چه بهتر در صنعت کارتن گامی مهم در جهت رشد و کیفیت این صنعت به عرصه ظهور رساند و در این راستا تمام تلاش خودرا بکار می گیرد.

کارتن لمینتی
قیمت کارتن
کارتن سازی تهران
کارخانه کارتن سازی
ورق سازی
کارتن میوه
کارتن سه لایه
کارتن 5 لایه | کارتن پنج لایه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *