کارتن خرما

یکی از محصولاتی که به بسته بندی نیاز دارد خرما می باشد. کارتن خرما در صنعت کارتن سازی جایگاه ویژه ای دارد،  کشور ما با دارا بودن نخلستان های خرما و کارخانه های بسته بندی صادراتی  خرما در آن  باید خرما را در کارتن های مخصوص با توجه به نوع مصرف  قرار داده.

 این کارتن ها از لحاظ شکل و جنس دارای انواع مختلفی می باشد که طراحان آن را با توجه به نیاز تولید کننده طراحی میکنند. 

در نتیجه در فرآیند تولید کارتن خرما کاغذ مقوایی که باید از آن  ساخته شود بسیار مهم است. این کاغذ باید ویژگی هایی داشته باشد و یکسری نکات را اعم از ابعاد کارتن، و جنس آن نیز را در نظر گرفت. ر ادامه مطلب می خوانید:

 

 کارتن خرما

طراحی کارتن های  خرما

 ظاهر بسته بندی کارتن خرما بسیار مهم است. برای تولید کارتن های خرما ابتدا شکل ظاهری  کارتن بسته بندی  طراحی می شود. همانطور که دیده اید این طرح ها با توجه به نوع برند و اطلاعاتی که شرکت های بسته بندی آن در اختیار کارخانه کارتن سازی قرار می دهند استفاده می شوند.  برای  طراحی کارتن خرما باید از نرم افزار های  کامپیوتری گرافیکی استفاده شود تا طرح  های  زیبا و جذابی برا ی انواع  کارتن های خرما به صورت دیجیتالی طراحی شود.  بعد از طراحی کارتن خرما جنس مقوای کارتن خرما مهم می باشد که در ادامه مطلب آورده شده است…

 

جنس کارتن خرما

جنس مقوای کارتن خرما

کارتن خرما معمولا از جنس مقوای کشیده استفاده می شود که از کاغذهایی با ضخامت بالا و مقاومت بالا باید تولید شوند،  این نوع  کاغذ مقوایی با نام  مقوای خشک (dry pulp board) شناخته می شود درست شده و به دلیل مقاومت بالایی که دارد از آسیب ها و ضربه ها و همچنین نفوذ رطوبت به داخل کارتن خرما جلوگیری کرده و مناسب بسته بندی خرما می باشد.

برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به داخل کارتن خرما معمولا از لایه های ضد رطوبت استفاده می شود تا از ورود هرگونه رطوبت و آب به داخل کارتن خرما جلوگیری کرده.

کارخانه کارتن سازی کارا کارتن تولید کننده انواع کارتن خرما با ابعاد و طرح ها ی دلخواه شما،  آماده قبول سفارش با تیراژ بالا می باشد شماره تماس کارخانه کارتن سازی کارا کارتن (09121052603).

 بعد از طراحی و انتخاب جنس مقوای کارتن خرما برای ساخت کارتن با استفاده از دستگاه های کارتن سازی در کارخانه کارتن سازی کارا کارتن،  مقوای داده شده به دستگاه برش داده می شود 

برای تولید کارتن خرما از طرح های گوناگونی استفاده می‌شود که به نوعی می‌تواند شامل چاپ شرکت، نشان تجاری، اطلاعات غذایی و تصاویر مرتبط با محصول باشد. برای طراحی این کارتن ها، از نرم‌افزارهای کامپیوتری گرافیکی استفاده می‌شود تا طرح و شکل مناسب برای محصولات خرما به صورت دیجیتالی طراحی شود.

بعد از طراحی، کاغذ مقوایی با ضخامت مناسب برای ساخت کارتن انتخاب شده و به دستگاه‌های کاغذسازی می‌رود. سپس با استفاده از دستگاه‌های کارتن‌سازی، کاغذ مقوایی برش داده می‌شود و به صورت ورقه‌های بزرگتر برای ساخت کارتن در دسترس قرار می‌گیرد.

در مرحله بعد  این ورقه ها بر اساس ابعاد داده شده توسط تولید کننده برش داده می شود و به دستگاههای بسته بندی انتقال داده شده در این مرحله ممکن است بسته بندی یا بصورت دستی یا بصورت اتوماتیک انجام می شود.

همچنین در صورت نیاز تولید کننده لایه های ضد آب و ضد رطوبت به کارتن اضافه می شود. در نهایت، کارتن ها به مراکز سفارش داده شده  فرستاده می شود تا بعد از بسته بندی خرما به دست مصرف کنندگان نهایی برسد.

در نتیجه در تولید کارتن بسته بندی خرما  باید به  تمیزی، قوام، سازگاری  با محتوای داخلی کارتن و کیفیت خرما توجه کرد.

 کارتن خرما بسته به نوع بسته بندی  و همچنین نوع حمل و نقل آن انواع مختلفی دارد:

 

انواع کارتن خرما

 

 انواع  کارتن های خرما

 کارتن خرما، بسته به نوع خرمایی که باید بسته‌بندی شود و نیز نوع  حمل و نقل، انواع مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال:

  1. کارتن خرمای خشک: 

برای بسته‌بندی خرمای خشک و دارای پوسته سفت و محکم از کارتن با ضخامت مناسب استفاده می‌شود.

  1. کارتن خرمای تازه: 

برای بسته‌بندی خرمای تازه و دارای پوسته نرم و حساس، از کارتنی با ضخامت بیشتر و لایه‌های محافظ استفاده می‌شود.

 

کارت خرما صادراتی

  1. کارتن خرمای صادراتی:

 برای حمل و نقل خرما به خارج از کشور، کارتن با استاندارد بین‌المللی استفاده می‌شود که به منظور محافظت از محصول در مقابل رطوبت و شرایط نامطلوب موجود در طول حمل و نقل طراحی شده است.

 

  1. کارتن خرمای کشویی:

 این کارتن خرما از دو قسمت ساخته شده است که دارا ییک زیره و یک رویه میباشد و خرمایی که درون آن قرار می گیرد بعد از سلفون کشی در جای خود قرار می گیرد. این نوع از بسته بندی دارای طراحی حرفه ای بوده و تاثیر بسزایی در فروش و جلب مشتری دارد.


  1. کارتن خرمای لمینتی:

این کارتن معمولا در انواع سه لایه و لمینتی تولید شده تا خرمایی که در این نوع کارتن قرار می گیرد با حفظ شکل و ظاهر مناسب مورد جلب مشتری واقع شود و جز کارتن های  صادراتی می باشد.

 

کارتن خرما لاکچری

  1. کارتن خرمای لاکچری:

امروزه بازاریان برای سود بیشتر در بازار و جذب مشتری های بازار به خود از تکنیک هایی استفاده می کنند که مشتریان با احساسات خود خرید کنند، در بسته بندی  تمام محصولات نوعی از بسته بندی وجود دارد که به بسته بندی لاکچری شناخته می شود و با توجه به درخواست بازاریان تولید می شود، کارتن خرما نیز در این نوع از بسته بندی ها قرار گرفته است که در مناسبت های خاصی خریداری شده و از خدمات چاپ طلاکوب روی این نوع از کارتن های بسته بندی استفاده میشود. 

 در این تکنیک توصیه می شود که لوگو و برند چاپ شده روی جعبه به صورت طلاکوب (با روکش طلا) چاپ شود تا باعث جلب توجه و شناخته شدن برند در کسب و کارتان شود.

تمامی انواع کارتن خرما با استفاده از تکنولوژی های  پیشرفته روز دنیا در شرکت کارتن سازی کارا کارتن ساخته می شود جهت ثبت سفارش کارتن خرما با تیراژ بالا با کارخانه کارتن سازی کارا کارتن تماس گرفته (09121052603).

نتیجه گیری

اگر در بازار خرما فعالیت و رقابت می کنید توصیه میکنیم برا ی فروش و رقابتی که بتوانید جز اولین های آن باشید حتما توجه خاصی به بسته بندی کارتن خرما داشته باشید که ما در این مقاله شما را به طور مختصر با انواع بسته بندی و جنس مقوای بسته بندی  و کیفیتی که در این نوع از بسته بندی در نظر گرفته می شود آشنا کردیم که خرمای خود را با بسته بندی ممتاز و با ظاهری شکیل روانه بازار کرده و مشتری های زیادی را در مارکتینگ به خود اختصاص دهید.

 کارخانه کارتن سازی کارا کارتن تولید کننده انواع کارتن های بسته بندی خرما و قبول سفارش با تیراژ بالا شما را در این حوزه همراهی می نماید.

شماره تماس کارخانه کارتن سازی کارا کارتن (09121052603).

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *