کارتن موادغذایی

تولید کارتن موادغذایی در کارخانه کارتن سازی هم از نظر بهداشتی وهم از نظر ظاهری اهمیت بسیاری دارد. همانطور که می دانید در همه کشورها محصولات مواد غذایی در کارتن بسته بندی مخصوص روانه بازار می شود تا در صورت وجود هرگونه مشکل پیگرد قانونی داشته باشد.

کارتن های بسته بندی مواد غذایی معمولاَ از موادی مانند مقوای مقاوم و قابل بازیافت تهیه می‌شوند. این کارتن ها معمولاَ برای بسته بندی محصولاتی مانند غلات، کنسرو، شیرینی‌ها و… استفاده می‌شوند.

تولیدکارتن موادغذایی درانواع مختلفی می باشد و برای بسته بندی اولیه باید از مقواهای بهداشتی(ایندربرد) استفاده شود.

کارتن موادغذایی

کارتن موادغذایی چیست؟

کارتن موادغذایی، یک نوع بسته بندی به منظور حمل و نقل مواد غذایی است. بهترین کارتن برای بسته بندی مواد غذایی، کارتن با کیفیتی است که بهداشتی و با استفاده از مواد ایمن و قابل بازیافت تهیه شده باشد. بسته بندی صحیح مواد غذایی به عنوان یکی از عوامل حفظ بهداشت و سلامتی مصرف کنندگان است، لذا انتخاب کارتن مناسب و با کیفیت بسیار حائز اهمیت است. 

کارتن موادغذایی مانند کارتن مادر می باشد برای مثال: کارتن های بزرگ خرما، که درون آن ها کارتن های کوچک قرار داده می شود به عنوان کارتن مادر شناخته می شود.

انواع کارتن های بسته بندی مواد غذایی:

کارتن موادغذایی دارای انواع مختلفی می باشد که با توجه به موادی که در آن قرار داده می شود به دسته های زیر تقسیم می شود: 

  1. کارتن های فلوتینگ (Fluting): این نوع کارتن ها از دو لایه کاغذ تشکیل شده است. لایه های میانی آن بافت فلوتینگ دارند. کارتن های فلوتینگ برای بسته بندی مواد غذایی سبک یا وزن متوسط مانند شیرینی، نان، خشکبار، کنسرو و… استفاده می‌شود.
  2. کارتن های سه لایه (Triple Wall): این کارتن از سه لایه کاغذ تشکیل شده است که دو لایه خارجی آن‌ها از جنس کاغذ کرافت و لایه میانی آن‌ها از جنس فلوتینگ است. کارتن های سه لایه برای بسته بندی مواد غذایی سنگین و حجیم مانند گوشت، مرغ، سبزیجات و… استفاده می‌شود.
  1. کارتن های لمینت شده (Laminated): این کارتن ها از دو لایه کاغذ تشکیل شده است و بین این لایه ها یک لایه فیلم پلیمری وجود دارد. کارتن لمینتی برای بسته بندی مواد غذایی مانند چیپس، شکلات، کیک و… استفاده می‌شود.
  1. کارتن با ضخامت بالا (Heavy Duty): این کارتن ها بسیار مقاوم هستند و برای بسته بندی مواد غذایی سنگین یا با وزن بالا مانند فرآورده‌های گوشتی، ماهی، سبزیجات و… استفاده می‌شوند.
  1. کارتن های با روکش آلومینیوم (Aluminum Coated): این نوع کارتن برای بسته بندی مواد غذایی حساس به نور، هوا و رطوبت استفاده می‌شود. کارتن با روکش آلومینیوم از مواد غذایی در برابر عوامل مخرب محافظت می کند.

انواع کارتن موادغذایی

 نمونه هایی از کارتن مواد غذایی

کارتن های مواد غذایی داری ابعاد و اشکال مختلف می باشند که با توجه ماده غذایی بسته بندی شده در آن انتخاب می شود و معمولاَ برای حمل و نقل آسان و نگهداری مواد غذایی استفاده می شود.

کارتن موادغذایی می تواند شامل کارتن تک پرسی، سه پرسی و دور پیچ( برای استفاده سالاد ها )و… مورد استفاده قرار بگیرد.

کارتن استفاده شده در صنعت مواد غذایی با توجه به نوع کالا بسته بندی می شود که باید از نظر بهداشتی طبق استانداردهای سازمان غذا و دارو باشد.

کارتن موادغذایی می تواند برای بسته بندی محصولات زیر استفاده شود. بطور خلاصه بعضی از این محصولات را برای شما نام می بریم:

کارتن مادر : برای بسته بندی پک کامل محصولات غذایی استفاده می شود. مثلا 12 بسته خرما در یک بسته بندی بزرگتر برای حمل آسان قرار داده می شود برای. مثال برای بسته بندی انواع مواد غذایی از جمله ماکارونی، خرما، کارتن مرغ، تخم مرغ، بیسکویت، خشکبار، مربا، لبنیات، انواع کنسرو، گوشت، کلوچه، کشمش، زرشک، زعفران، عرقیات، بستنی، عسل و….استفاده می شود. 

کارتن صادراتی مواد غذایی: ایران یک کشور صادر کننده مواد غذایی است. در صادرات مواد غذایی کار بسیار حساس می شود زیرا محصولات صادراتی باید با بسته بندی های مناسب صادر شوند و از نظر کیفیتی یکسری ویژگی ها را دارا باشند که مناسب بازار صادرات باشد.

کارتن موادغذایی در نگاه مشتری از نظر شکل ظاهری، چاپ، رنگ و حتی لوگوی روی کارتن بسیار اهمیت دارد. همچنین مقاومت کارتن با توجه به وزن محصول، نحوه نقل و انتقال، نحوه انبار آن نیز اهمیت دارد.

کارتن مواد غذایی

چاپ روی کارتن مواد غذایی

چاپ روی کارتن موادغذایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.  چاپ روی کارتن موادغذایی می‌تواند اطلاعات مفیدی را درباره محصول در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد، از جمله نام محصول، تاریخ انقضا، محتویات محصول، نشان‌های کیفیت، شرایط نگهداری و دستورالعمل‌های مصرف.

برای چاپ روی کارتن موادغذایی باید از جوهر‌های ایمن و غیر سمی استفاده کرد تا باعث آلودگی محصول نشود. همچنین، باید در نظر داشت که تمامی اطلاعات ارائه شده دقیق باشد تا مصرف کنندگان بتوانند به درستی از محصول استفاده کنند.

در بسیاری از کشورها، این اطلاعات الزامی است و تولیدکنندگان باید به این الزامات توجه کنند. برای چاپ روی کارتن مواد غذایی بهتر است از کارخانه های کارتن سازی معتبر مراجعه کرد زیرا توانایی چاپ با کیفیت با توجه به رعایت موازین بهداشتی در این زمینه مورد نیاز می باشد. کارخانه کارتن سازی کاراکارتن دارای سابقه موفق در چاپ کارتن مواد غذایی را دارد.

قیمت کارتن بسته بندی مواد غذایی

قیمت کارتن موادغذایی بسته به نوع بسته بندی، نوع مواد غذایی و میزان تقاضا و عرضه در بازار متفاوت است. به عنوان مثال، بسته بندی مواد غذایی خشک مانند برنج، حبوبات و غلات با بسته بندی پلاستیکی معمولی در مقایسه با بسته بندی با کیفیت متفاوت است. همچنین، محصولات تازه مانند میوه و سبزیجات نیز قیمتی متفاوت دارند.

قیمت کارتن مواد غذایی با توجه نوع ورق و مقواهایی که در آن استفاده می شود متغیر می باشد. مقوای بکار برده شده در کارتن موادغذایی یا ایندربرد و کارتن های مادر پشت سفید نسبت به کارتن های دیگر با کیفیت بالاتری ساخته می شود.

قیمت تمام شده در کارتن موادغذایی با توجه به ویژگی های آن از جمله: نوع چاپ، جنس مقوا و… سنجیده می شود.

علاوه بر این، میزان تقاضا و عرضه در بازار نیز تاثیر بسیاری در قیمت بسته بندی مواد غذایی دارد. در بازارهایی که تقاضای بالایی برای یک نوع محصول غذایی وجود دارد، قیمت بسته بندی این محصول نیز افزایش می‌یابد.

در کل، برای دانستن قیمت کارتن مواد غذایی، بهتر است با کارخانه کارتن سازی تماس بگیرید. کارخانه کارا کارتن تولید کننده کارتن موادغذایی آماده ثبت سفارش شما با تیراژ کم و بالا می باشد. شماره کارخانه کارتن سازی کارا کارتن(09121052603).

 نتیجه گیری

همیشه سعی بر آن شده است که هنگام تولید کارتن موادغذایی تمامی مواردی که برای سلامت بشر خطر نداشته باشد در آن رعایت شود.

چرا که مواد غذایی بسیار حساس می باشد و با کوچکترین تغییر در آن کیفیت اولیه مواد غذایی پایین می آید.

اگر شما هم جز مشاغلی هستید که به کارتن بسته بندی مواد غذایی احتیاج دارید به شما توصیه می کنیم جهت سفارش کارتن موادغذایی به کارخانه های کارتن سازی مراجعه نماید که دارای سابقه موفق در این زمینه می باشند.

کارخانه کارتن سازی کارا کارتن با سابقه موفق در زمینه تولید کارتن موادغذایی با کیفیت، آماده قبول سفارش شما تولید کننده عزیز می باشد.

راه های ارتباطی با کارخانه کارتن سازی کارا کارتن خیلی راحت و با فشردن یک کلید امکان پذیر می باشد(09121052603).

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *